З далеких радянських часів Черкаси славились своїми підприємствами, що виготовляли харчове обладнання. Сьогодні прапор вітчизняного виробника доблесно несе підприємство – ТОВ «Машбуд-Черкаси».
Своя виробнича база та наявність спеціалістів дозволяє не лише виконувати ремонти, які потребують високої кваліфікації та проводити модернізацію м’ясопереробного обладнання, але й виконувати роботи, пов’язані з виготовленням обладнання, інвентарю, ріжучого і допоміжного інструменту.
На сьогодні до списку продукції, яка виготовляється входить санітарне та гігієнічне обладнаня (безконтактні умивальники, сушарки і мийки фартуків/взуття, стерилізатори пил і ножів, санітарних шлюзів), а також інвентар (візки рамні, візки під фарш, транспортувальні візки та лінії під ящики, лінії обвалки м’яса, столи технологічні (будь-якого розміру і конфігурації), обладнання в цілому (фаршезмішувачі і ручні ін’єктори), ріжучий інструмент (куттерні ножі, ножі і решітки для вовчків).
Намагаючись відродити виробництво харчового обладнання в Україні, маючи величезне бажання підняти імідж вітчизняного виробництва, ТОВ «Машбуд-Черкаси» з 2011 року почав працювати в спільному проекті по виготовленню обладнання пластичної обробки м’яса – вакуумних масажерів.
Спеціалісти конструкторського бюро підприємства при проектуванні обладнання врахували найбільш важливі моменти, що дозволяють надалі виконувати будь-які технологічні рішення при обробці м’яса в масажерах.
Однією з головних і найбільш цікавих для переробників є можливість зміни кута нахилу, швидкості і напрямку обертання барабану, наявність можливості постійного контролю вакууму, можливість розвантаження і завантаження продукту, наявність програматора, наявність вакуумної пастки для захисту вакуумного насосу.
Сучасна конструкція, втілення досвіду роботи з виготовлення обладнання, використання високоякісних матеріалів дозволяє виготовляти масажер європейскої якості. Лінійка обладнання даного типу поки що невелика.
На даний момент разроблені три типи ємностей на 275, 500 і 1000 л. Моделі цих масажерів оснащені вакуумними насосами від світових лідерів, таких як Busch і Alfa Laval.
Важливими факторами є також можливість зміни кута нахилу барабану, спеціально розрахована конфігурація ребер, що дозволяє обробляти в масажерах не лише м'ясо птиці, свинини, яловичини, але й баранини, при цьому м'ясо може бути навіть на кістці. Продукт, піддаючись делікатному масуванню не пошкоджується, відсутній розрив волокон/тканин, значно знижена ймовірність витікання ін’єктованого розчину.
На завершення можна сказати, що вакуумні масажери виробництва ТОВ «Машбуд-Черкаси» -- це надійне рішення виробничих питань.
Максим Соловйов (журнал Meat Service, № 44. 2012 р., стор. 34)